V Ladově kraji se v létě razítkovalo a fotilo. Co nás čeká nyní?

PĚŠKY NEBO NA KOLE ZA RAZÍTKY LADOVA KRAJE  – to je název letní razítkovací hry, která probíhala v Ladově kraji v průběhu letních prázdninových měsíců. Účastnit se jí mohli turisté, cyklisté, rodiny z celého mikroregionu i přespolní. Podle ohlasů (hra skončila 31. 8., uzávěrka pro přijímání razítkovacích karet 7. 9. 2020) oslovila hra s razítky hlavně děti a rodiny. V průběhu září vše vyhodnotíme a pustíme se do distribuce cen. Pilotní ročník zhodnotíme v říjnovém článku. Všem už nyní děkujeme za účast a věříme, že jste si putování našim malebným krajem za humny Prahy užili.

 

A co je před námi?

Pokud vás baví pohyb na čerstvém vzduchu, nazujte kecky a přijďte si zaběhat, závodním či svým vlastním tempem, na další – 5. ročník běžeckého seriálu s názvem Pohár Ladova kraje. Vítězové jednotlivých závodů i absolutní vítězové poháru si, díky partnerům běhů, vždy odnesou lákavé ceny, ať už jde o památeční poháry, věcné ceny, trička, ale i třeba poukazy na večeři při svíčkách nebo přenocování na zámku. Pohár startuje už v sobotu 19. září Hrusickým Dobroběhem (www.hrusickybeh.cz) a bude pokračovat  10. října Lesním během v Říčanech. Více informací o poháru Ladova kraje naleznete na webových stránkách www.laduv-kraj.cz a na www.facebook.com/poharladovakraje.

Na září se v některých obcích chystá obdoba jarního úklidu Čistý Ladův kraj, který byl ve většině „ladovských obcí“ kvůli pandemii Coronaviru zrušen. Sledujte proto obecní vývěsky, zpravodaje a weby, abyste se případně mohli zapojit. Akce asi nebudou organizovány ve velkém, ale bude se spíše jednat o výzvy pro dobrovolníky. Předem děkujeme všem, kteří se zapojí a zvláště těm, kteří se při svých vycházkách starají o čistotu přírody sami od sebe celý rok.  

 

 

Tak ať je nám v Ladově kraji dobře, běhání, procházkám a focení zdar!

 

Hana Bolcková, Ladův kraj

www.laduv-kraj.cz

 

facebook.com/laduvkraj

 

instagram.com/laduvkraj.