Terapeutické centrum Modré dveře

Terapeutické centrum Modré dveře

 

Vážení občané chtěli bychom Vás informovat o možnosti bezplatného využití služeb Terapeutického centra Modré dveře.

V Terapeutickém centru Modré dveře jsou se sociální službou krizová pomoc připraveni podpořit po psychické stránce každého, kdo se trápí důsledky ruské agrese vůči Ukrajině.

Víme, že tato událost v nás dokáže vyvolat paniku, strach, obavy nebo úzkosti. V posledních dnech a hodinách se na centrum obracejí lidé, kteří se na válku ptají a bojí se.

Občané naší obce mohou okamžitě využít tuto krizovou pomoc, v rámci které jsou nabízena bezplatná sezení s krizovými interventy.

Krizoví interventi jsou tu od toho, aby si s lidmi promluvili a nabídli jim pomoc a podporu.

Krizovou pomoc je poskytována v centrech v Praze a Říčanech.

http://www.modredvere.cz/cz/praha-krizova-pomoc

http://www.modredvere.cz/cz/ricany-krizova-pomoc  

 

 

Něco málo o terapeutickém centru:

Centrum Modré dveře je poskytovatelem sociálních a zdravotnických služeb v oblasti péče o duševní zdraví. Jejich klienty jsou děti i dospělí. Na území regionu Praha-východ působí od roku 2012. Sídlo organizace je v Kostelci nad Černými lesy, další centra jsou provozována v Říčanech a v Praze-Hostivaři.

V letech 2020 a 2021 byl zaznamenán obrovský nárůst poptávky po službách centra MD, především o krizovou pomoc. Jedná se o sociální službu, která je ze zákona poskytována anonymně a bezplatně. V roce 2021 byla 563 lidem poskytnuta v psychické krizi odborná pomoc v téměř 2500 hodinách přímé práce. Celá třetina klientů krizové pomoci je zastoupena dětmi a mladistvými do 18 let.

Sociální služby jsou poskytovány každý pracovní den od 8 do 16 hodin v terénu v místě bydliště klientů a také v ambulantní formě v centrech Praha-Hostivař a Říčany.

 

Modré dveře – leták