Rodinná MHD obnovuje provoz – CITYA

Vážení občané,

v minulém roce jste si mohli vyzkoušet sdílené jízdy s rodinnou MHD. Vzhledem k pozitivním ohlasům ve Svojeticích sdílená doprava Citya od 1.8. pokračuje.
 
Pokud ještě nemáte, stáhněte si jednoduchou aplikaci. Noví uživatelé získají jízdu zdarma. Ceny za další jízdy se nejčastěji pohybují mezi 40 Kč a 60 Kč za jednu jízdu. Vždy záleží na ujeté vzdálenosti. Objednávají se sedadla, například pokud chcete jet v páru, tak objednáte 2 sedadla, cena za každé další sedadlo je nižší o 80 %. Částka se zobrazí v aplikaci vždy předtím, než jízdu objednáte (případně lze jízdu bezplatně zrušit). Platba je možná pouze bezhotovostně (z účtu se strhne až po faktickém nástupu do vozidla). Senioři nad 75 let a ZTP mají jízdy zdarma. Jízdy si můžete i předobjednat až na 24 hodin dopředu.
 
Citya jezdí každý všední den od 8:30 do 20:30. Prosíme o zpětnou vazbu na tento časový rámec (původně jsme jezdili 7-19h). Auto přijede vždy kousek od místa, kde jste si jízdu objednali.Kam vás Citya sveze?
Třeba na nádraží do Světic, odkud můžete pokračovat dál vlakem, nebo do centra Říčan, kde nemusíte řešit placené parkování. Pohodlným minivanem můžete poslat i děti do/ze školy, ZUŠ, nebo na odpolední kroužky či letní příměstské tábory nebo na koupaliště. Profesionální a milý řidič se postará o naprostou bezpečnost. Citya odveze i maminky s kočárky, kterým zrovna ujel autobus, anebo byl již obsazený jiným kočárkem.Citya vás doveze kamkoliv v rámci katastrů Svojetic, Babic, Tehova, Světic, Říčan a Tehovce. Obce se finančně podílí na jejím provozu, podobně jako na provozu PID. Myšlenka spočívá v tom, že sdílená doprava na vyžádání může být ekonomičtějšíekologičtější než pravidelné, nicméně často nevyužité spoje velkými autobusy.

 

Cena jízdného je stanovena následovně a činí:

  • Částku 25, – Kč bez DPH (30,25 včetně DPH) jednorázová nástupní sazba
  • Částku 1, – Kč bez DPH (1,21 Kč včetně DPH) za každý započatý kilometr jízdy
  • Částku 1, – Kč bez DPH (1,21 Kč včetně DPH) za každou započatou minutu jízdy

Citya