Objevujte krásy obcí Ladova kraje, najděte poklad a můžete vyhrát ladovské tričko!

Vážení občané, níže Vám dokládáme článek z Ladova Kraje:

Pokud jste loni nestihli naši letní hru, zahrajte si ji letos. Jedná se o putovní hru po obcích Ladova kraje s názvem “Ladovský poklad”. Nově bude probíhat déle než celé léto. Hra začíná prvního července a končí až na konci října!. Pusťte se tedy v klidu do putování po pětadvaceti obcích Ladova kraje. Stačí si stáhnout a vytisknout instrukce a podklady z našich webových stránek. Čekají vás hezké výlety, poznáte spoustu zajímavých míst  a v ladovských informačních centrech vám ukáží, kde se skrývá poklad. Kousek si budete moci odnést domů, a pokud necháte na sebe kontakt, postoupíte do slosování o ladovské tričko.  

Do hry se mohou zapojit i ti, co se jí účastnili už loni. Stačí, aby si udělali výlet a z jednoho loni nenavštíveného místa nám poslali fotku sebe či svého soutěžního týmu. Tím místem může být nová obec, která se v lednu připojila ke svazku obcí Ladův kraj. Indicií pro ni je LESNÍK, DESKA, STUDÁNKA. Fotografie se jménem, adresou a e-mailem zašlete do 31. 10. 2022 na  e-mail: info@neohrano.cz a budete také zařazeni do slosování o ladovské tričko.

Představujeme nebo připomínáme i jiné než svazkové „ladovské“ stezky

Minule jsme vám přiblížili první část naučné stezky Vodnické vycházky. Dozvěděli jste se, že vznikla před jedenácti lety a má celkem tři části. První část má 3,5 kilometru a vede z Ondřejova na náves obce Kaliště, kde je dětské hřiště. Pokračovat do druhé dvou a půl kilometrové části stezky můžete, když přejdete po silnici do obce Lensedly. Zdejší náves je vesnickou památkovou zónou. Páté zastavení je umístěno na vyhlídkovém místě na vrchu Horka (451 m n.m). Odtud se turistům naskýtá výhled na Lensedly, Hrusice, Mirošovice, ale i Senohraby. Díky panoramatické mapě se snadno zorientujete. Šesté zastavení, které vám přiblíží řemesla našich předků, je umístěno ve stínu mohutných památných lip. Sedmé zastavení je u místního kulturního domu, kde se každoročně v květnu konají oslavy jara – Máje. Je věnováno českým svátkům a tradicím a ani tady nechybí ilustrace Josefa Lady. Když budete dál pokračovat po zelené turistické značce do Hrušova, navážete na poslední část Vodnických vycházek, ale o té zase příště.

Tak ať nám je v Ladově kraji hezky!

 

Hanka Bolcková www.laduv-kraj.cz

facebook.com/laduvkraj

instagram.com/laduvkraj