Vandalismus na dětském hřišti – trestný čin

Vážení spoluobčané,

dne 29.6.2018 jsme vás informovali o nových stolech a lavičkách u Jezírka a na dětském hřišti. Lavičky měly sloužit všem a na dětském hřišti zejména maminkám s dětmi. Věřili jsme, že nové lavičky budou co nejdéle sloužit všem.

Bohužel situace je jiná. V neděli 12.8.2018 dopoledne bylo zaměstnancem obce zjištěno, že stůl s lavičkami na dětském hřišti byl úmyslně poškozen, zlikvidován. Na místo přijela Policie ČR, která vše zaznamenala a nyní vede trestní řízení pro přečin poškození cizí věci – poškození obecního majetku.

Vzhledem k opakovaným incidentům v naší obci, jsou k nám vysílány hlídky Policie mnohem častěji než jinam. Dětské hřiště je na noc zamykáno. Ani to však nezabránilo poškození obecního majetku.

Obracíme se na vás se žádostí a prosbou, aby jste byli ke svému okolí pozorní. V případě, že jste svědky vandalismu nebo jiných přestupků nebo i trestných činů, bezodkladně se obraťte na Policii ČR.

Prosíme Vás, pokud má někdo informace související s poškozením laviček a stolu na dětském hřišti, ohlašte je neprodleně na Policii ČR. Děkujeme.

Takto vypadal stůl s lavičkami cca před měsícem po zakoupení.

Takto vypadá dnes…..