Koncert Pavla Šporcla na rybníce Jureček v Říčanech

Pavel Šporcl zahraje Čtvero ročních dob z hladiny rybníka

První červencový den se hladina rybníka Jureček v Říčanech opět rozzáří světly a rozezní tóny světoznámých modrých houslí Pavla Šporcla. Po roce se houslista vrací s Koncertem na vlnách hudby a naděje a navazuje tak na předchozí dva úspěšné vyprodané ročníky.

Myšlenka na tuto tradici se zrodila před třemi lety. „Chtěli jsme oslavit, že se konečně můžeme scházet a společně zažívat radost z hudby,“ říká Šporcl. „Jsem spokojený říčanský občan a chtěl jsem pro město a lidi v něm udělat něco mimořádného,“ dodává.

Ve 21 hodin se okolí rybníka rozezní jednou z nejkrásnějších melodií klasické hudby. Za doprovodu komorního orchestru Praga Camerata pod vedením Lucie Hůlové Šporcl zahraje Čtvero ročních dob od Antonia Vivaldiho. „Čtveráky, jak těmto čtyřem nejznámějším Vivaldiho houslovým koncertům říkám, mám moc rád. Hrál jsem je na nejrůznějších místech, ale z mola uprostřed rybníka ještě ne. Všechny posluchače srdečně zvu, bude to pro mne i pro ně mimořádný zážitek. Poslouchat tuto krásnou hudbu v tak nádherném prostředí se nepoštěstí každý den. Pevně věřím, že vyjde počasí, protože když se nad Jurečkem rozsvítí noční obloha plná hvězd, nechce být člověk v tu chvíli nikde jinde na světě.“.

 

Předprodej vstupenek zajišťuje Kulturní centrum Labuť.

 

Více informací a kontakt:

Mgr. Martina Fišerová

PR manažerka ŠPORCL ARTS Agency, s. r. o.

Email: martina@pavelsporcl.com

Tel.: 725 768 422