Ježíškova vnoučata – poděkování

Vážená Ježíškova vnoučata ze Svojetic,

na charitativní sbírce Ježíškova vnoučata se do kasičky vybralo 2674 Kč. Ráda bych poděkovala každému, kdo přispěl a možná si i pochutnal na našich charitativních palačinkách.

Na stránkách Českého rozhlasu, který tento projekt zastřešuje, je možné ze seznamu vybírat a hlavně plnit seniorům jejich vánoční přání. Když jsem dohledala seznam přání pro blízké Alzheimercentrum Průhonice, neváhala jsem a dvě přání si obratem rezervovala.

Dárek: CD přehrávač s jazzovou hudbou

Pro: Jan

Věk: 80

Proč si to přeji: Jsem bývalý muzikant. Když si pískám, všichni kolem mě vědí, že jsem spokojený. Ještě před několika lety jsem jezdíval se svým Bandem po světě a hrál jsem. Nyní mám klávesy v pokoji, na které zahrají pár věcí. Hlava mi už neslouží, nenacházím ta správná slova a strašně mě to rozčiluje. Kdybych měl nějaký přehrávač, kde bych si mohl pouštět svůj oblíbený jazz, mohl bych relaxovat. Nemyslet na to, co vše již neumím. Jen příjemně relaxovat u něčeho, co celý život miluji.

 

Dárek: Rádio

Pro: Jindřich

Věk: 86

Proč si to přeji: Já mám rád hudbu. Rád jí poslouchám v televizi, nebo v rádiu. Moc bych si přál mít rádio sám pro sebe. Abych si mohl poslouchat v době, kdy jsem na pokoji a kdy odpočívám. To bych si moc přál.

 

Alzheimercentrum Průhonice nás překvapilo. Jedná se o moderní, nové a příjemné centrum, které nám umožnilo osobní setkání s panem Janem i Jindřichem. Oba pánové žijí ve svém světě, ve kterém důležitou roli hraje hudba. Díky našemu dárku si každý užije svou hudbu i v soukromí svého pokoje. Pánové komunikují se světem po svém, a i když si myslím, že našim slovům příliš nerozumněli, naše světy se na pár minut potkali a bylo to milé a vřelé setkání.

Odcházela jsem z centra s dojetím, obrovskou pokorou a pýchou. Byla jsem pyšná na Svojetice. Svojetice jsou Ježíškovým vnoučetem a to není málo.

 

Děkuji Vám všem. S přáním krásných Vánoc a šťastného roku 2020 Nela Mazakianová