Sousedská party 2.9.2017 – PROGRAM

Milí spoluobčané, již tuto sobotu se koná naše přátelská party „Sousedská“.

I když je tato akce určena zejména dospělým, děti jsou také vítány a budou pro ně připravené různé zábavné hry. Zcela určitě také nezůstane bez zájmu pojízdná sklárna pana Zahradníka s ukázkou práce a možností vyfouknout si skleněnou kuličku.

A proč Sousedská party?

Rozhodli jsme se obnovit tradici sousedských setkání, která se dříve konala a kde se mohli potkávat v přátelské atmosféře obyvatelé vesnice. A protože se naše obec stále rozrůstá, myslíme si, že takováto akce bude přínosem pro poznávání a prohlubování vztahů mezi našimi spoluobčany.

Také si připomeneme, že letos je to 610 let od doby, kdy byla Obec Svojetice poprvé zmiňována, a to v deskách zemských z 12. března 1407 při výměně statků mezi augustiniánským klášterem sv. Karla na Novém Městě pražském a pražským měšťanem Kašparem Čotrem, zvaným též z Tehova.

Pravidla pro účastníky soutěže o „Nejlepší ovocný koláč“

Zúčastnit se může kdokoliv, kdo vlastnoručně vytvoří sladký koláč, řez, muffiny, roládu, dort (fantazii se meze nekladou), pečené či nepečené, prostě cokoli, co bude obsahovat ovoce. Množství by mělo být takové, aby stačilo pro 7 členů poroty a případně i pro další sousedy, kteří budou chtít ochutnat váš skvělý výrobek. Upozorňujeme, že kupované výrobky nebudou do soutěže zařazeny!
Od 13:00 do 13:30 bude probíhat na OÚ ve Svojeticích převzetí soutěžních výrobků a jejich označení číslem pro anonymní posouzení porotou. Předsedkyní poroty bude paní starostka Ivana Dubská. Do poroty se může přihlásit také kdokoliv z veřejnosti.
Vyhlášeno bude 1.-3. místo, výherci dostanou věcné ceny a diplom. Předpokládaný čas vyhlášení soutěže je v cca 16:45 hodin.

Přijďte v sobotu 2.9.2017 na náves.
Těšíme se na vás.

Obecní úřad Svojetice