V neděli 4.6.2017 pořádala obec Svojetice ve spolupráci s TJ Sokol Svojetice a OS Báječný svět tradiční Dětský den. I přes aprílové počasí přišlo hodně dětí s rodiči či prarodiči. Počasí nás opravdu pozlobilo. Zprvu to vypadalo nadějně, ale i Svojetice nakonec přepadl liják, který však děti neodradil. Děti se zúčastnily soutěží a po zvládnutí všech disciplín je čekala odměna - truhla plná pokladu. Na závěr všichni zhlédli kynologický výcvik pod vedením paní Chýlové a kdo měl chuť, opekl si buřty.

V neděli 14.5.2017 se uskutečnil seminář sebeobrany pro děti Krav Maga. Přišlo 21 dětí. Děti se nejprve rozcvičily, poté s pomocí instruktorů nacvičovaly několik prvků sebeobrany. Instruktoři se zaměřili zejména na obranu dětí před útočníky, kteří by je chtěli někam odtáhnout nebo napadnout zepředu či zezadu. Na závěr každý účastník musel předvést co se naučil. Instruktoři jako figuranti dostali zabrat a děti si za odměnu odnesly certifikát o úspěšném absolvování semináře Krav Maga.

Čarodějnici jsme i letos upálili. Pro děti byly připraveny soutěže (skákání v pytli, let na koštěti atd.). Děti, které úspěšně zvládly všechny zákeřné úkoly a disciplíny obdržely odměnu. Vybrat nejhezčí masku bylo těžké, ale osvědčený bodovací systém opět zabodoval, takže nakonec nejhezčí čarodějnice i čarodějové dostali své odměny. K divokému tanci, kterého se mnozí zúčastnili, hrál DJ David. Po bouřlivé noci, kdy májka byla uhlídána, se mládež chopila košťat a pytlů a parčík byl uklizen.

V sobotu 17.12.2016 k nám do obce přivezl Sbor dobrovolných hasičů Lensedly Betlémské světlo. Světlo od hasičů převzala starostka obce Ivana Dubská, která ho dále předávala občanům.

V sobotu 3.12.2016 zavítal do Svojetic Mikuláš s čerty. Dva andělé před příjezdem Mikuláše hráli s dětmi hry a čekali na jeho příjezd. Mikuláš poté co si od dětí vyslechl básničky a písničky odjel zpět do svého nebeského domova. Čerti sice některé děti hodně vystrašili, ale vzápětí se vrátili do pekla, kde budou zase rok v teple vyčkávat až přijde den, kdy se mohou vydat do lidského světa.

V soboru 26.11.2016 se sešlo několik malých i velkých dobrovolníků z řad fotbalistů TJ Sokol Svojetice. Během dopoledne sestavili Betlém, na který se můžete i s dětmi přijít podívat do parku. Všem přejeme krásný advent.

V sobotu 5.11.2016 v 17 hodin večer se více jak 73 odvážných nezletilých v obci Svojetice vydalo ulicí Na Kopci, aby překonalo nástrahy temné noci. Všichni s pomocí dospěláků a kouzelného zaklínadla, které obdrželi na vzácném pergamenu na začátku strašidelné cesty, odolali všem příšerám. Po cestě mohli spatřit rytíře s pážaty, Leontýnku s Bílou paní a na závěr i „Jouzu se švagrovou“.

Dětský den proběhl v neděli 12.6.2016 ve sportovním duchu na fotbalovém hřišti. Děti si zasoutěžily a mohly se také svézt na malém kolotoči. Po absolvování všech soutěžních disciplín si mohly vybrat odměnu. Dětský den organizoval Obecní úřad spolu s TJ Sokol Svojetice.